Produkty / Amulety Quechua / Amulet Chakana

Amulet Chakana

Tento recyklovaný amulet je skvelou voľbou pre každého, kto hľadá rovnováhu, ochranu a spirituálne prepojenie so svojim vyšším JA. Nosenie tohto amuletu vám prinesie nielen pozitívnu energiu ale bude tiež každodennou pripomienkou dôležitosti rovnováhy v živote.

Každý amulet je jedinečný unikát. Výber farby máte vo svojej moci. Výsledný vzor je v moci krásneho miešania farieb pri recyklačnom procese. Určite vám sadne, pretože bavlnená šnúrka má nastaviteľnú dĺžku :)

100% plastový odpad
Zo Slovenska
Udržateľný produkt
Farba
Po výbere variantu sa zobrazí dostupnosť
13.90 €
1
| |

So svojimi koreňmi v starobylej andskej kultúre predstavuje chakana hlbokú úctu a rešpekt k prírode a prírodnému svetu, vďaka čomu je vhodnou voľbou pre všetkých nás, ktorí zdieľame tieto hodnoty :)

Jej symbolika je nesmierne bohatá

Tento talizman má značný duchovný a kultúrny význam. Je to posvätný symbol, známy tiež ako Andský kríž, používaný domorodými obyvateľmi Južnej Ameriky už tisíce rokov na vyjadrenie rovnováhy a harmónie vesmíru. Verí sa, že tento mocný amulet poskytuje duchovné vedenie a pomáha vám spojiť sa so svojim vyšším ja.

Najdôležitejšou symbolikou Chakany je práve celkový rozvoj našej osobnosti. V kečuánskom jazyku starých Inkov chakana znamená rebrík, predstavujúci úrovne existencie a vedomia. Symbolizuje spojenie všetkých vrstiev života - tela, mysle a ducha.

Stred chakany alebo portálu, ako sa tiež nazýva, predstavuje stred vesmíru dosiahnutie duchovnej múdrosti, prebudenie nášho Božského Ja. Toto Božské Ja reprezentuje najvyšší stupeň evolúcie osobnosti. Podobne ako stred budhistickej mandaly alebo átmana v hinduizme, čakana je symbolom kolektívneho nevedomia, ktoré je hlavnou mapou úplného duchovného rozvoja.

Okrem toho, v astrológii reprezentuje súhvezdie Južný kríž, najznámejšie súhvezdie oblohy južnej pologule. Štyri ramená amuletu tiež reprezentujú elementy zem, vzduch, vodu a oheň, tiež štyri svetové strany a štyri ročné obdobia.

Význam jednotlivých kvadrantov

Symbolika chakany v tradícii Inkov je ešte komplexnejšia a amulet vieme popísať aj podľa jednotlivých kvadrantov, ktoré spolu tvoria celok. Trojica hrán každého z kvadrantov reprezentuje inú doménu.

Prvý kvadrant predstavuje energetické úrovne alebo svety. Spodný svet reprezentuje podsvetie alebo svet mŕtvych. Stredný svet reprezentuje ten náš, kde sa odohráva život. Vrchný svet sú hviezdy, nebeské bytosti a bohovia.

Druhý kvadrant reprezentuje posvätné zvieratá, z ktorých každé prináleží do niektorého zo svetov. Had reprezentuje podsvetie, puma pozemský svet a kondor nebeský svet v oblakoch.

Tretí kvadrant kríža symbolizuje tri prikázania Inkov: nekradnúť, neklamať a nebyť lenivý.

Posledný, štvrtý reprezentuje ľudské princípy: lásku, poznanie a prácu.

Kontakt
Plasta la vista s.r.o.
Zuzany Chalupovej 12/A
85107 Bratislava
hey@plastalavista.sk
+421 911 111 176
TEN ODPAD TI FAKT SEKNE
Copyright © 2024 Plasta la vista, s.r.o.